Скільки коштує зарядити електромобіль в Україні?
Сфера електрокарів стрімко розвивається, оскільки все більше людей замислюється про збереження навколишнього середовища. Тому вартість заправки електрокарів в Україні – питання, яке цікавить все більше українців, які переходять на електротранспорт. Ціна на зарядку може відрізнятися в кожному випадку, оскільки залежить від декількох факторів, серед яких місце станції, час доби, потужність пристрою, особливості оператора станції. Проте в Україні існує не одна мережа зарядних станцій, тому є можливість обрати саме ті умови, які відповідатимуть вашим вимогам. Електрозаправки деяких операторів поступово формують всеукраїнську мережу, тому це стає зручним для мандруючих користувачів електрокарами.
Вартість зарядки електромобіля вдома
Заправка електрокару вдома – найпоширеніший і, як правило, найекономічніший варіант. Якщо у вашого електромобіля є штатний зарядний пристрій, ви можете зручно заряджати його вдома, підключивши до звичайної розетки. Швидкість зарядки залежатиме від потужності цієї розетки і типу зарядного пристрою. Кінцева ціна зарядки електромобіля тут залежить від тарифу на електроенергію, який ви обрали у свого постачальника. Як правило, для електрокарів краще використовувати спеціальні тарифи зі знижкою вночі.
Загалом, формування ціни відбувається з урахуванням кількох чинників:
- Тарифний план від оператора електромережі
- Потужність зарядного пристрою. Що вища потужність, то швидше зарядиться автомобіль, але й вищою буде ціна електрозаправки.
- Ємність акумулятора. Що більша ємність АКБ, тим більше електроенергії знадобиться для повної зарядки.
Заправка електромобілів: ціна в загальнодоступних місцях
Вартість зарядки електромобіля на заправці зазвичай вища, ніж удома. Це пов’язано з додатковими витратами на обслуговування станції, оренду місця та інше. Ціни можуть відрізнятися залежно від оператора, потужності зарядного пристрою і місця розташування станції.
Скільки коштує заправка електромобіля? Формування цінової політики на електрозаправках відбувається з урахуванням таких факторів:
- Оператор — це основний постачальник послуг, який розраховує тарифи згідно з витратами.
- Потужність зарядного пристрою — швидка заправка, як правило, обходиться дорожче у перерахунку за кВт.
- Місцезнаходження — станції, розташовані в центрі міста, можуть бути дорожчими, ніж на околицях.
Для економії можна використовувати спеціальні додатки для пошуку дешевих зарядних станцій, брати участь у програмах лояльності (деякі оператори пропонують знижки та бонуси постійним клієнтам).
Наскільки змінюється вартість швидкої зарядки електромобіля?
Збільшення конкуренції серед операторів зарядних мереж призводить до зниження цін заправки електромобіля на деяких станціях. Крім того, багато операторів пропонують заохочувальні програми, що дають змогу знизити ціну послуги для постійних клієнтів. Ще одна тенденція, що впливає на цінову політику – поява дедалі більшої кількості зручних мобільних застосунків, завдяки яким можна порівнювати тарифи на різних станціях і вибирати найвигідніші пропозиції.
Вартість зарядки електромобіля в Києві за кіловат-годину електроенергії істотно відрізняється залежно від типу зарядної станції. Найдоступніший варіант – домашня станція, де вартість за нічним тарифом становить близько 2,68 гривні. На комерційних станціях, під’єднаних до об’єктів бізнесу, ціна вища і може сягати 7-10 гривень за кіловат-годину, але часто коригується залежно від ринкових коливань. Заправка на громадських станціях з використанням DC-зарядних пристроїв є найдорожчою і становить у середньому 12-15 гривень за кіловат-годину.
Міжнародні та українські оператори займаються розвитком сервісу в Україні. Та лише деякі компанії, наприклад, IONITY не перестають працювати над тим, щоб забезпечити всіх власників електрокарів якісним сервісом за доступною вартістю електрозаправки. Тому тарифи цієї компанії наразі є одними з найвигідніших на ринку.