На півночі Казахстану, за 450 кілометрів від столиці, знаходиться місто Павлодар. Він славиться своїми численними різноспеціальними підприємствами. Тут є і машинобудівний, і нафтопереробний, алюмінієвий, металургійний, хімічний, а також інші заводи.
Як і чому виникло місто Павлодар?
Зміст:
Павлодар веде свою історію з 1720 року, коли в ряді військових фортець і форпостів Росії на Іртиші з'явився форпост Коряковський, названий так тому, що був побудований поряд зі складами солі, що видобувається на Коряковському озері. Торговий будинок купця Дерова, неподалік правого берега Іртиша.
Чим багатий Павлодар?
Родовища кобальту оцінюються у 14 тисяч тонн, нікелю – у 251 тисячу тонн, марганцю – у 70 тисяч тонн. Найважливішою особливістю рудних запасів краю є їх багатокомпонентний склад: крім основних названих металів, вони містять молібден, берилій, індій, талій, галій, кадмій, германій, селен, телур і т.д.
Що означає слово Павлодар?
У 1861 році Коряківська станиця набула статусу міста і була перейменована на Павлодар на честь Павла Олександровича, сина російського імператора Олександра ІІ.
Які місця для туризму в Павлодарській області?
Павлодарська область: кращі пам'ятки
- Мечеть імені Машхур Жусупа Культурні об'єкти та визначні пам'ятки.
- Batyr Mall. Торгові центри …
- Баянаульський національний парк.
- Набережна Іртиша.
- Благовіщенський собор …
- Обласний Драматичний театр ім. …
- Обласний Історико-краєзнавчий музей ім. …
- Зелений Гай
Що було до Павлодару?
1861 – Коряківська станиця перетворена на заштатне місто Павлодар указом імператора Олександра II від 4(16) квітня на честь молодшого сина – Павла. З Омська прийшов перший пароплав «Ура» за коряківською сіллю.
У якому році започатковано місто Павлодар?
Павлодар веде свою історію з 1720 рокуКоли в ряді військових фортець і форпостів Росії на Іртиші з'явився форпост Коряковський, названий так тому, що був збудований поруч зі складами солі, що видобувається на Коряківському озері.
Що видобувають у Екібастузі?
Екібастузьке родовище вугілля – найбільше у світі. ТОВ «Богатир Аксес Комир» – гірське підприємство з видобутку вугілля у відкритий спосіб. Тут працюють понад 7,5 тисяч трудящих 51 національності. Виробнича потужність розрізу – 42 мільйони тонн вугілля на рік.