Закят аль-фітр – це благодійна пожертва, яка лунає після закінчення посту на місяць Рамадан. Іноді його називають також садок аль-фітр.
Коли дають закят в ісламі?
Зміст:
Закят виплачується наприкінці кожного «закятного» року з усього того майна, що оподатковується заклятом, якщо його вартість більша або дорівнює розміру нісаб (еквівалентно 85 грамів золота).
Коли можна віддати закят аль Фітр?
Імам Ібн ат-Тін уточнює, що виплатити милостиню слід до святкової молитви, але після ранкового намазу. Є також думка кількох вчених щодо того, що для виплати фітра час настає в останній день Рамадану відразу ж після заходу сонця і закінчується з моменту початку святкової молитви.
Коли краще давати закят?
Фітр – садака (закятуль-фітр або закят аль-фітр) є однією з умов прийняття посту на місяць Рамадан. Виплачується від усіх членів сім'ї (у тому числі немовлят) до початку святкової молитви Ураза-байрам (Ід аль-Фітр) 2 травня 2022 року до 07:00 ранку.
У чому різниця між садок і закят?
В темі заклята важливо знати та розділяти два поняття: «закят» та «садака». Закят — обов'язкова милостиня, яку мусульмани виплачують щорічно за певних умов. Садака — добровільна милостиня, яку людина виплачує на власний розсуд та бажання у необмеженій кількості.
Як і кому платити закят?
При виплаті заклята родичам краще дотримуватися наступної послідовності: братам, сестрам, племінникам, дядькам по матері, тіткам по матері, потім їхнім дітям (двоюрідним братам, сестрам) тощо.
Як правильно робити закят в ісламі?
З урожаю пшениці або з інших зернових культур закят слід платити з кожних п'яти усок або дев'ятисот літрів. Десята частина виплачується як заклята з того врожаю, що поливався лише дощем. З урожаю, отриманого за допомогою штучного зрошення, виплачують закят у розмірі двадцятої частини.
Кому можна давати фітр?
Закят і фітр-садка дозволяється виплатити тіткам, дядькам, їхнім дітям та родичам, батькам чоловіка чи дружини, за умови що вони не є заможними людьми.