Коли потрібно приймати азитроміцин?

Азітроміцин приймають внутрішньо 1 раз на добу по 500 мг, незалежно від їди. При інфекціях верхніх та нижніх дихальних шляхів, ЛОР-органів, шкіри та м'яких тканин: по 500 мг 1 раз на добу протягом 3-х днів (курсова доза – 1.5 г). При вуграх звичайних середнього ступеня тяжкості: по 2 капс.Aug 11, 2020

Як діє антибіотик азитроміцин?

Механізм дії азитроміцину пов'язаний із придушенням синтезу білка мікробної клітини. Зв'язуючись з 50S-субодиницею рибосом, пригнічує пептидтранслоказу на стадії трансляції, пригнічує синтез білка, уповільнює ріст та розмноження бактерій.

Коли можна пити азитроміцин?

Всередину, не розжовуючи, 1 раз на добу принаймні за 1 годину до або через 2 години після їди. Дорослим та дітям старше 12 років з масою тіла понад 45 кг. При інфекціях верхніх та нижніх дихальних шляхів, ЛОР-органів, шкіри та м'яких тканин: 500 мг 1 раз на день протягом 3-х днів (курсова доза 1,5 г).

Чи можна пити азитроміцин при кашлі?

При кашлі у дорослих Азітроміцин ефективний, якщо цей симптом викликаний наявністю інфекційного процесу у бронхах (бронхіт).

Чому азитроміцин п'ють 3 дні?

Азітроміцин має дуже великий період напіввиведення – від 2 до 4 діб (в середньому 68 годин), завдяки чому ефективна концентрація препарату у тканинах зберігається протягом 4-7 днів після завершення курсу лікування.

Яка побочка від азитроміцину?

З боку нервової системи: запаморочення/вертиго, біль голови, судоми, сонливість, парестезія, астенія, безсоння, гіперактивність, агресивність, неспокій, нервозність.

Які побічні дії азитроміцин?

Побічна дія З боку шкіри та підшкірних тканин: нечасто – висипання на шкірі, свербіж, кропив'янка, дерматит, сухість шкіри, пітливість; рідко – реакція фотосенсибілізації; частота невідома – синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, багатоформна еритема.

Які хвороби лікує азитроміцин?

Інфекційно-запальні захворювання, спричинені чутливими до препарату мікроорганізмами:

  • інфекції верхніх дихальних шляхів та ЛОР-органів: фарингіт, тонзиліт, синусит, середній отит;
  • інфекції нижніх дихальних шляхів: гострий бронхіт, загострення хронічного бронхіту, пневмонія, у т.ч.

Чи можна приймати азитроміцин при Ковід?

За нашими даними, азитроміцин не є ефективним засобом лікування COVID-19, особливо з огляду на небезпеку розвитку стійкості до протимікробних препаратів (антимикробної резистентності). Азітроміцин або будь-який інший антибіотик не слід використовувати для лікування COVID-19 поза добре спланованими дослідженнями.

Вам також може сподобатися

Більше від автора