ПАП-тест (цитоморфологічне дослідження епітелію з цервікального каналу) – дослідження, що застосовується для діагностики передракових змін епітеліальних клітин та раку шийки матки. Завдяки спеціальному методу фарбування біоматеріалу за Папаніколау досягається дуже висока чутливість тесту.
Які можуть бути результати тесту?
Зміст:
Нормальний результат ПАП–тіста – Негативний, при якому не виявлено аномальних клітин епітелію шийки матки. Якщо в процесі розшифровки ПАП–тіста був отриманий позитивний результат, необхідно пройти додаткові дослідження, які призначить гінеколог.
Чим відрізняється тат-тест від цитології?
Тат–тест – Це цитологічне дослідження, яке застосовується для діагностики захворювань шийки матки. Тат–тест входить у програму скринінгу раку шийки матки. Матеріалом на дослідження є цитологічний мазок. Алгоритм його діагностики такий самий, як у звичайного цитологічного дослідження.
Чи можна визначити рак із цитології?
Воно допомагає виділити серед умовно здорових пацієнтів тих, хто має певні зміни клітин і кому необхідне додаткове обстеження. Але на підставі цитологічного дослідження діагноз «рак» не ставиться, необхідне проведення гістологічного дослідження.
Чи можна по мазку визначити рак?
Мазок на онкоцитологію також може виявити зміни в клітинах шийки матки, які припускають, що в майбутньому може розвинутись рак. Виявлення цих аномальних клітин на ранній стадії за допомогою мазка за Папаніколау – ваш перший крок у зупинці можливого розвитку раку шийка матки.
Що означає 2 клас з Папаніколау?
Цитологічна класифікація з Папаніколау 2-й клас – Зміна морфології клітин, обумовлена запальним процесом у піхву та (або) шийці матки; 3-й клас – поодинокі клітини з аномалією ядер та цитоплазми (підозра на злоякісне новоутворення);
Що свідчить цитологічне дослідження шийки матки?
Цитологічне дослідження шийки матки (Мазок Папаніколау, ПАП-тест) – один з основних етапів діагностики захворювань шийка матки. Це процедура взяття мазка зі слизової піхвової частини шийка матки для визначення наявності чи відсутності атипії клітин.
Що важливіше цитологія чи кольпоскопія?
– Рідина цитологія та ВПЛ-тест у поєднанні вважаються FDA золотим стандартом діагностики, а кольпоскопія при цьому стоїть на останньому місці, оскільки метод не має високої чутливості. У Росії ж, навпаки, на першому місці саме знаходиться кольпоскопія.