гематологічні дослідження – підрахунок клітин крові, визначення ШОЕ та ін. ПЛР-дослідження (якісні та кількісні методики). Пробірки із зразками крові можна зберігати до 6-10 годин при 4ºС, зберігання понад 24 години не рекомендується через зниження числа еритроцитів та лейкоцитів.18 Jun 2022
Навіщо використовують сині пробірки?
Зміст:
- 1 Навіщо використовують сині пробірки?
- 2 Навіщо фіолетові пробірки?
- 3 Як швидко потрібно доставити кров до лабораторії?
- 4 Які пробірки потрібно перемішувати відразу після взяття крові?
- 5 Який колір пробірка для біохімії?
- 6 Як користуватись вакуумними пробірками?
- 7 Який колір пробірки для аналізів?
- 8 Скільки обстоюється кров?
Пробірка із блакитною кришкою (з цитратом натрію). Цей тип пробірок використовується на дослідження системи гемостазу (коагулограмма). В даний тип дослідження входять такі показники, як: АЧТП, протромбін, фібриноген, тромбіновий час та інші.
Навіщо фіолетові пробірки?
Вакуумна пробірка для гематології з ЕДТА К2 та К3 (бузкова/фіолетова кришка) Пробірка використовується для гематологічних досліджень цільної крові. Стерилізована гамма-випромінюванням. Конструкція виключає контакт співробітника з кров'ю пацієнта та крові пацієнта із навколишнім середовищем.
Як швидко потрібно доставити кров до лабораторії?
Транспортування Кров необхідно доставити в лабораторію не пізніше 3 годин з моменту її огорожі. При транспортуванні температура крові має бути +18- +24оС. Неприпустимим є використання транспортного середовища інших фірм-виробників.
Які пробірки потрібно перемішувати відразу після взяття крові?
Після завершення збору крові пробірку слід щільно закрити до чутного клацання, якщо пробірка з наповнювачем (антикоагулянтом), її необхідно добре перемішати, обережно перевертаючи, але, не струшуючи, приблизно 10 разів.
Який колір пробірка для біохімії?
Пробірки з червоною або жовтою кришками використовують у біохімії, мікробіології, імунології, інших галузях медицини
Як користуватись вакуумними пробірками?
Вільною рукою натягнути шкіру нижче місця венепункції на відстані 4-5 см, щоб зафіксувати вену. Пунктувати вену під кутом 10-15º, ввести голку по ходу вени лише на 1/2 довжини. Взяти пробірку і вставити в тримач до упора. Після того, як кров почне надходити в пробірку, зняти або послабити джгут.
Який колір пробірки для аналізів?
Червоним кольором позначають пробірки з активатором зсідання крові, наявність якого скорочує час згортання до 30 хвилин і менше. Фіолетовим – пристрої для гематологічних досліджень, блакитним – з цитратом натрію для аналізу механізмів коагуляції, сірим – для досліджень у сфері діабетології тощо.
Скільки обстоюється кров?
Венозна кров, одержана без антикоагулянтів у центрифужну скляну пробірку, відстоюється в ній при кімнатній температурі (15-200С) протягом 30 хвилин до утворення згустку.