Як зробити картку відмінювання дієслів


Як зрозуміти 1 або 2 відмінювання дієслів?

За своїми особистими закінченнями всі дієслова в російській мові діляться на два відмінювання: I-е і II-е. Дієслова, які мають закінчення -ешь, -ет, -ем, -ете, -ут, -ют, відносяться до I відмінювання. Дієслова, які мають закінчення -їш, -іт, -їм, -іте, -ат, -ят, відносяться до II відмінювання.

Як визначити відмінювання дієслова 4 клас?

Якщо у дієслова ударне закінчення, то відмінювання визначають за його особистим закінчення. Дієслова I відмінювання мають закінчення : -у(-ю), -ешь(-ёшь), -ете(-ете), -ем(-ем), -ут(-ют); дієслова II відмінювання мають закінчення: -у(-ю), -иш, -їм, -іт, -іте, -ат(-ят).

Як визначити тип відмінювання дієслова?

Ставимо дієслово у форму 3-ї особи множини. Якщо воно ударне, то визначаємо відмінювання по ньому: I відмінювання – -ут, -ют, II відмінювання – -ат, -ят. Якщо закінчення дієслова ненаголошене, то ставимо його у форму інфінітиву. Дивимося на кінцівку інфінітива: II відмінювання – на -ИТЬ, I відмінювання – всі решта дієслова.

Яке відмінювання натиснути?

До II СПРЯЖЕННЯ відносяться всі дієслова, що в невизначеній формі закінчуються на -ИТЬ (наприклад: ЛІПИТИ, ЧИСТИТИ, МАЙСТЕРИТИ), а також 11 дієслів-виключень, з яких чотири закінчуються на-АТЬ (ГНАТИ, Дихати, ТРИМАТИ, ЧУТИ) і 7 закінчуються (ЗАЛЕЖИТИ, БАЧИТИ, СОБИДИТИ, ТЕРПІТИ, крутити, ненавидіти, …

Картки на тему «Відмінювання дієслів». 4 клас.

Тип уроку: рефлексіяМета уроку: узагальнення та систематизування знань про відмінювання дієслів.Завдання урокуДидактичні:Закріпити знання про відмінювання дієслів;Удосконалити вміння …

Вам також може сподобатися

Більше від автора