При варінні практично не страждають жиророзчинні вітаміни – А, D, E і К. Для водорозчинних вітамінів втрати неоднакові. Найбільші втрати зазнають вітаміни С та В9 (фолієва кислота) — до 80–90%. Вміст інших вітамінів групи В падає на 30-50% залежно від тривалості кип'ятіння, подрібненості продукту тощо.
Які вітаміни залишаються після термічної обробки?
Зміст:
- 1 Які вітаміни залишаються після термічної обробки?
- 2 Який відсоток вітамінів групи В губиться при кулінарній обробці?
- 3 Як зберегти вітаміни при варінні?
- 4 Які вітаміни вбиває окріп?
- 5 Що відбувається при термічній обробці овочів?
- 6 Що відбувається з вітамінами під час кип'ятіння?
- 7 Як руйнується вітамін К?
Вітаміни групи реагують на нагрівання по-різному. Вітамін В9 (фолієва кислота) майже повністю руйнуються в результаті теплової обробки. Вітамін У 3 (вітамін РР, або нікотинова кислота), навпаки, практично не страждає від нагріву.
Який відсоток вітамінів групи В губиться при кулінарній обробці?
Водорозчинні вітаміни групи У стійкі при нагріванні в кислому середовищі, а в лужному та нейтральному середовищі руйнуються на 20-30%, частково вони переходять у відвар.
Як зберегти вітаміни при варінні?
Якщо ви відварюєте овочі, обов'язково кладіть їх у киплячу воду. При швидкому нагріванні вітаміни, особливо, зберігаються значно краще. Дотримуйтесь «правила борщу»: закладайте овочі в киплячу воду в такій послідовності, щоб вони зварилися одночасно.
Які вітаміни вбиває окріп?
На жаль, при термічній обробці багато вітаміни просто просто зникають вже при температурі вище 40-50 градусів. Цілком зникають такі вітаміни як D, E і K, і сильно скорочується кількість вітамінів групи B та C.
Що відбувається при термічній обробці овочів?
При термічній обробці товсті клітинні стінки багатьох рослин руйнуються, вивільняючи поживні речовини, що зберігаються в них.
Що відбувається з вітамінами під час кип'ятіння?
При варінні практично не страждають жиророзчинні вітаміни – А, D, E і К. Для водорозчинних вітамінів втрати неоднакові. Найбільші втрати зазнають вітаміни С та В9 (фолієва кислота) – до 80-90%. Зміст інших вітамінів групи В падає на 30-50% залежно від тривалості кип'ятіння, подрібненості продукту тощо.
Як руйнується вітамін К?
Вітамін До стійкий до дії високих температур, крім нагрівання у лужному середовищі. Руйнується ультрафіолетовими променями.