Яким організмам належать Вольвокс?
Зміст:
Вільвокс (лат. Volvox) – рід рухомих колоніальних організмів, що відноситься до відділу зелених водоростей.
Хто такі Гоніум та Вольвокс?
Колоніальні джгутиконосці. А – гоніум, Б – евдорину, В – вольвокс. Вольвокс (Volvox globator) – прісноводна планктонна колонія джгутиконосців, клітини колонії називаються зооїдами (рис. 2В). Розрізняють вегетативні та генеративні зооїди, ті та інші – гаплоїдні.
Яка водорість утворює колонії?
Яскравими представниками колоніальних організмів є колоніальні зелені водорості (наприклад, Pandorina, Eudorine, а також вольвокс, що представляє перехідну форму до справжніх багатоклітинних організмів). Широко поширені колоніальні форми та серед інших груп водоростей – Діатомових, золотистих і т.д.
Який Хроматофор у Вольвокса?
мають переважно чашоподібний хроматофор (Див. Хроматофори) з піреноїдом, ядро, червоне вічко, пульсуючі вакуолі і 2 (рідше 4-8) однакових джгутика.
Що є у клітині Улотрикса?
Нитки улотриксу утворені короткими клітинами, з'єднаними між собою. В кожній клітці є ядро і хроматофор, що нагадує формою незамкнене кільце. Нитка улотриксу зростає за рахунок розподілу клітин. Велика кількість багатоклітинних зелених водоростей мешкає в солоних водах морів та океанів.
Чому Вольвокс колоніальний організм?
Якщо судити з вольвоксу, то він не є цілісними організмом, оскільки клітини волвокса (колонія) немає пов'язаних систем обміну та регуляції їх життєдіяльності, кожна клітина вольвоксу є цілісну замкнуту систему, яка не повідомляється з іншими клітинами.
Чим відрізняється Вольвокс від евгени зеленої?
Це тварини для яких характерні два типи харчування – фотосинтез на світлі та поглинання готових органічних речовин, якщо світла немає. Головна відмінність: Звглена – це вільноживучий організм, а вольвокс – колоніальна тварина. У колонії клітини поділяють свої функції: одні відповідають за харчування, інші за рух.
Якій групі типу харчування належить Вольвокс?
автотрофам Вольвокс по типу харчування відноситься до автотрофів, він сам синтезує органічні речовини за допомогою хлоропластів.