Що робить коректор у книзі?

corrector – направник, виправник) – спеціаліст видавництва, друкарні чи редакції, вичитує тексти, що нормалізує граматику (що виправляє орфографічні, пунктуаційні, стилістичні помилки) та типографіку.

Що за робота коректор?

Завдання коректора — це не допустити появи у книзі, періодичному виданні, листівці чи на сайті появи граматичних, стилістичних та інших помилок. Він також стежить за правильним та уніфікованим оформленням посилань, таблиць, інфографіки, скорочень та інших елементів.

У чому різниця між редактором та коректором?

Коректор робить просту, але дуже потрібну роботу: усуває орфографічні та пунктуаційні неточності, виправляє друкарські помилки, позбавляє текст від граматичних похибок. Він не торкається сенсу і стилю тексту. Редактор копає глибше. Він має вникнути зміст твори, переймаючись думками і почуттями автора.

Що включає коректура?

Коректура тексту

  • усунення орфографічних, пунктуаційних та синтаксичних помилок;
  • виправлення неправильних скорочень;
  • відстеження посилань;
  • перевірка виносок;
  • виявлення смислових помилок;
  • звірка заголовків та номерів сторінок змісту.

Що таке коректура книги?

Це робота зі стилем, з композицією та фактологією твору. У процесі редакторської редагування деякі фрагменти тексту можуть переписуватися та змінюватися. Редактор виправляє стилістичні неточності, підбирає вдалі словосполучення та епітети.

Що має вміти робити коректор?

Коректору необхідне глибоке знання російської мови, уважність, вміння працювати з численними довідниками та словниками.Це не просто грамотна людина. Він повинен бути експертом у складних правилах мови та лінгвістичних тонкощах.

Чи можна працювати коректором без освіти?

Як і в будь-якій іншій сфері, деякі коректори не мають профільного освіти. Через це їх автоматично вважають новачками. Однак, якщо у вас є філологічна освіта, або ви добре знаєте мову, можна, можливо досить вправно знаходити помилки у тексті.

Чим відрізняється Редакторська редагування від Коректорської?

Редакторське виправлення передує коректорської. Редактор зазначає та усуває всі недоліки тексту, виправляє його похибки та помилки. Після внесення правок в чистовик, коректор робить вичитування – звіряє текст верстки з редакторськими правками.

У чому різниця між коректурою та редактурою?

Тобто по суті відмінності редагування та коригування полягають у тому, що редактор більш глибоко та ґрунтовно виправляє текст, а коректор чистить його поверхнево, без занурення у зміст, а більше з погляду мови.

Вам також може сподобатися

Більше від автора