Як обрати засклення для балкона в залежності від клімату?

Орієнтовний час читання 1 хв читання

Послуга із скління балкона має неабиякий попит, адже це дає можливість використовувати лоджію в будь-яку пору року. Сучасні рішення дозволяють забезпечити теплоізоляцію та створити комфортні умови, захищаючи балкон від низьких температур, бруду з вулиці, атмосферних опадів тощо. Зверніть увагу, що є різні види скління балкона, тому потрібно оцінювати їх переваги та особливості. 

Типи засклення балкона: тепле, холодне, безрамне 

Тепле скління балкона дозволяє підтримувати комфортну температуру та використовувати його як додатковий житловий простір. Для цього використовують одно- або двокамерні склопакети, а також дбають про енергоефективність вікон. Щодо холодного варіанту, балкони скління повинні мати з одинарним склом. Подібне засклення дозволяє підтримувати температуру на 5-7 градусів вище, ніж на вулиці.

На сьогодні має неабиякий попит безрамне засклення, що не має перегородок. Таке інтер’єрне рішення не сильно впливає на теплоізоляційні властивості віконних конструкцій, але стильно виглядає. Його можна віднести до холодного скління, адже енергоефективність є низькою. 

Рішення для жаркого та холодного клімату 

Коли ви замовляєте вікна на балкон, зважте, як саме ви плануєте використовувати лоджію. Тепле скління є виправданим при об’єднанні балконної зони з іншою кімнатою – до прикладу, з кухнею. Якщо ви використовуєте її виключно для сушіння одягу чи ранкової кави, можна зупинитись на більш економічних варіантах. Тим паче в Україні помірний клімат, тому температурна різниця не є суттєвою. 

Тобто, можна зробити висновок, що для жарких погодних умов оптимальним є холодне засклення, а для прохолодних – тепле. Але зверніть увагу, що теплоізоляційне скління збільшує навантаження на балкон, що не завжди відповідає технічним вимогам. 

Як вибір балконної рами впливає на утеплення балкона та на довговічність конструкції?

Балконна рама більше впливає на планування та оптимізацію простору. Хоча слід зазначити, що дерев’яні та алюмінієві види схильні до перемерзання взимку, а ось сучасні ПВХ-конструкції – ні. Балкон скління може мати надзвичайно якісне, але якщо рама не зберігає герметичність – бажаної енергоефективності не досягти. 

Види балконних рам:

  • П-подібна;
  • Г-подібна;
  • французька;
  • напівкругла тощо.

Треба розуміти, що на якісні вікна на балкон ціна не може бути низькою. Якщо ви хочете, щоб на лоджії було в міру тепло, сухо й не утворювався грибок на стінах, інвестуйте у власний комфорт. 

Вам також може сподобатися

Більше від автора