Що знадобиться, щоб самостійно зробити духи з олій?
Щоб зробити свій власний недорогий парфум вдома, насправді не потрібно жодного спеціального обладнання! Єдине, що вам знадобиться – це лабораторні або кухонні ваги, які знадобляться для вимірювання пропорцій. У парфумах кожна крапля, яку ви додаєте, має значення, тому вам потрібні ваги з високою точністю.
Крім того, також підготуйте скляні пляшки, у версіях із закриваючою кришкою та з розпилювачем, для готових духів.
Основа для ваших парфумів
Парфумна основа – це основа вашого аромату. Ви можете вибрати між спиртом (бажано 96% етанол) і олією-носієм (бажано олією жожоба або олією солодкого мигдалю). Алкоголь є популярним вибором, оскільки такі жіночі парфуми мають набагато кращу проекцію, але вони також швидше випаровуються. У свою чергу, олія-носій, така як жожоба або мигдальна олія, робить парфуми набагато тривалішими, а також зволожує та живить шкіру.
Добірні ефірні олії
Звичайно ж, основою вашого парфуму стануть натуральні ефірні масла! Якщо ви тільки починаєте створювати парфуми, виберіть для початку максимум 4-5 ефірних масел. Так вам буде легше спланувати пропорції і загальну композицію. З часом ви можете експериментувати та створювати більш складні аромати.
Як створити ароматну композицію?
Кожна композиція аромату повинна містити три типи нот: верхню, серцеву і базову. На їх основі ми підбираємо запахи, які будуть в парфумах.
- Верхні ноти – це всі ті аромати, які ми відчуваємо відразу після відкриття флакона парфумів або відразу після нанесення. Вони вважаються візитною карткою духів, тому що їх завдання – переконати вас сподобатися даний аромат з першої миті. В якості верхніх нот використовуються такі групи ароматів: цитрусові, фруктові, трав’яні та пряні.
- Ноти серця складаються з трохи більш важких ароматів, які складають суть парфуму. Вони пов’язують всі інші ноти разом і добре помітні навіть через кілька годин після нанесення. В якості нот серця ми використовуємо: квіткові, зелені (наприклад, шавлія, розмарин), пряні (наприклад, гвоздика, кориця).
- Базові ноти є одними з найбільш стійких, випаровуються набагато повільніше, ніж усі інші ноти. Вони відчуваються переважно в кінці. Тут ми використовуємо переважно деревні, тваринні, бальзамічні та шкіряні аромати.
Дізнайтеся більше про типи ароматів: Основна класифікація нот аромату .
Основою є правильні пропорції
Передбачається, що ефірні масла повинні складати 15% від загального обсягу духів. Залежно від того, скільки мл духів ви хочете приготувати, розраховуйте пропорції, щоб знати, скільки в них має складатися масел.
Потім виникає питання пропорції між конкретними маслами. Найпоширенішим правилом є використання 5-10% базових нот, 30-70% середніх і 10-40% верхніх, залежно від того, які аромати вам найбільше подобаються. Змішуючи олії, спочатку додайте ноти серця, потім базові і, нарешті, верхні.
Ваш власний парфум з ефірних олій – інші поради
- Створюючи власну парфумерну композицію, обов’язково записуйте всі пропорції! Було б прикро, якби ви дізналися, що не можете відтворити свій улюблений парфум, тому що ви не отримали точних пропорцій.
- Як натуральні парфуми, так і ефірні масла завжди слід зберігати подалі від сонячного світла та при кімнатній температурі. Масла дуже чутливі як до сонячного світла, так і до високих температур.
- Завжди зберігайте натуральні духи з ефірних масел у скляній пляшці! Деякі масла можуть вступати в реакцію з металом або деякими пластмасами, тому краще не ризикувати і спочатку перелити їх у скляну пляшку.
- Не забувайте перевіряти парфуми на шкірі перед повним використанням, щоб переконатися, що вони не викликають алергічної реакції. Ви можете мати алергію на ефірні масла і навіть не знати про це! Тому спочатку варто розпорошити парфуми на одну точку шкіри і протягом 24 годин поспостерігати, чи не з’явиться в цій точці почервоніння або свербіж шкіри.